joomla templates top joomla templates template joomla

Włamał się do sklepu - został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu

D.D./Wroclaw.eserwis.info, info/foto: Policja, Wrocław włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP Wrocław zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do sklepu spożywczego. Sprawca siekierą wybił szybę w drzwiach wejściowych i dostał się do wnętrza skąd skradł papierosy oraz pieniądze. Straty, jakie spowodował sięgają blisko 3.5 tys. złotych. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak potwierdzili zajmujący się sprawą funkcjonariusze, sprawca by dostać się do wnętrza jednego ze sklepów na terenie wrocławskiej dzielnicy Krzyki, siekierą wybił szybę w drzwiach wejściowych. Gdy policjanci powiadomieni o zdarzeniu dojechali na miejsce, podejrzanego już nie było. Natychmiast, więc rozpoczęli sprawdzanie okolicznych terenów.

Chwilę później, w wyniku szybko przeprowadzonej akcji, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten czyn.
31-latek przyznał się do włamania do sklepu, a policjanci ustalili też, że podczas ucieczki odrzucił siekierę i skradzione papierosy. Przy zatrzymanym funkcjonariusze zabezpieczyli natomiast kominiarkę, obcęgi oraz pieniądze.

Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy i miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

W wyniku przeprowadzonych dalej czynności okazało się, że łupem włamywacza padło 20 kartonów papierosów różnych marek oraz prawie 300 złotych. Łączną wartość strat właściciel oszacował na kwotę blisko 3500 złotych.

Skradziony towar został odzyskany przez policjantów.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy nie ma on innych przestępstw na swoim koncie.

 

Za czyn, o który jest podejrzany grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.