joomla templates top joomla templates template joomla

Od godziny 06:00 policjanci z wrocławskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”

D.D./Wroclaw.eserwis.info, info/foto: Policja, Wrocław włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO” to kryptonim działań kontrolnych, które od godziny 6:00 do 22:00 będą prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Głównym celem działań wrocławskich policjantów jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy.

Funkcjonariusze w ramach akcji będą egzekwować stosowanie przepisów dotyczących zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych. Policjanci sprawdzać będą również prawidłowe wyposażenie rowerów oraz właściwe przekraczanie jezdni przez rowerzystów.

Dodatkowo w ramach działań mundurowi będą kontrolować sposób poruszania się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, prawidłowe przechodzenie pieszych przez jezdnię oraz stosowanie elementów odblaskowych przez osoby poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Posterunków kontrolnych należy się spodziewać w rejonie pl. Grunwaldzkiego, ul. Pułaskiego i Ślężnej, al. Kromera, ul. Marii Curie-Skłodowskiej, na pl. Powstańców Śląskich (rondo), przy ul. Legnickiej (Magnolia), ul. Klecińskiej, na pl. Legionów i ul. Piłsudskiego oraz na pl. Orląt Lwowskich. Lokalizacja punktów kontrolnych może ulec zmianie.