joomla templates top joomla templates template joomla

14 osób zatrzymanych po marszu narodowców we Wrocławiu. „Nie ma pobłażania dla szerzenia nienawiści we Wrocławiu”

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Wrocławski marsz środowisk narodowych z okazji Święta Niepodległości 11 listopada został rozwiązany już po 25 minutach. Po rozwiązaniu zgromadzenia doszło do starć maszerujących z policją. 14 osób zostało zatrzymanych. Pięć jest rannych w tym trzech policjantów. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku.
 
 
Władze Wrocławia są zadowolone z tak szybkiej reakcji.
 
- Pierwszy raz tak szybko, odważnie, bezkompromisowo ten marsz został rozwiązany. My i pan prezydent Sutryk powtarzamy od dawna - nie ma i nie będzie pobłażania dla nawoływania do nienawiści na wrocławskich ulicach. Nie ma i nie będzie pobłażania i tolerowania łamania prawa na wrocławskich ulicach – wyjaśnił doradca społeczny prezydenta Wrocławia, Bartłomiej Ciążyński.
 
 
- Usłyszeli zarzuty za udział w zbiegowisku, pomimo wiedzy, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na osoby i mienie. Mężczyźni ci zostali objęci dozorem policji a także poręczeniem majątkowym. Policjanci zatrzymali tez dwie 17-latki, które odpowiedzą za znieważenie interweniujących funkcjonariuszy – wyjaśnił Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.