joomla templates top joomla templates template joomla

"Nazywam się Miliard" w kilkudziesięciu miastach Polski

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Dość molestowaniu seksualnemu kobiet i dziewcząt - to hasło uczestniczek akcji "Nazywam się Miliard", które tańcząc protestowały w ok. 60 polskich miastach. Molestowanie w Polsce to zjawisko powszechne - mówią organizatorki protestu. W Polsce akcję "Nazywam się Miliard" prowadzi i koordynuje od 2013 roku Fundacja Feminoteka. 

"Razem przeciw nienawiści". Manifestacja solidarności z uchodźcami we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Razem przeciw nienawiści" - pod takim hasłem przeszła przez Wrocław manifestacja wyrażająca solidarność z uchodźcami. W akcji zorganizowanej przez partię Razem wzięło udział ponad 200 osób. - Każdy z was może być uchodźcą, każdy może być ofiarą prywatnej przemocy - mówił jeden z uczestników manifestacji.

"Proszę o wybaczenie". Ruszył proces Hiszpana, który spowodował śmierć 4 osób na A4

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Przed wrocławskim sądem stanął 60-letni Hiszpan oskarżony o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w lipcu na autostradzie A4. Mężczyzna staranował swoją ciężarówką 10 samochodów stojących w korku i przygniótł busa. W wyniku karambolu zginęły wówczas 4 osoby, a 13 zostało rannych.

Niewybuchy na placu budowy we Wrocławiu. Ewakuowano 23 osoby

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Robotnicy w trakcie prac budowlanych w budynku przy ulicy Tęczowej we Wrocławiu natrafili na dwa niewybuchy z okresu drugiej wojny światowej. - Ewakuowano 23 osoby z tej budowy i z pobliskich budynków - informuje st. kpt. Andrzej Góralski ze straży pożarnej we Wrocławiu.

Kobiety pomagają kobietom – bal charytatywny we Wrocławiu

info: Aleksandra Palus włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Uroczysty bal, wielu uczestników, dwie stypendystki, jedna idea – pomagać. 29 stycznia wrocławski klub największej organizacji kobiecej na świecie, zaprasza na I Bal Charytatywny. Zebrane środki zostaną przekazane na stypendia dla młodych artystek. Soroptimist International to organizacja pozarządowa o globalnym zasięgu. 

Uszkodził radiowóz, niemal potrącił policjantów. Nietrzeźwemu kierowcy grozi do 10 lat więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli, a uciekając niemal potrącił policjantów i uszkodził radiowóz. - Funkcjonariusze dawali temu mężczyźnie sygnały do zatrzymania. On jednak kompletnie je ignorował - powiedział Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jeden z policjantów oddał strzał w kierunku oddalającego się auta. 

"Smród nie do wytrzymania". Starsza kobieta trzymała w domu 30 zagłodzonych kotów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali mieszkance Wrocławia 30 zaniedbanych kotów. - Koty są wychudzone, zagłodzone, zapchlone i chore. Będziemy chcieli, żeby do tej kobiety już nie wróciły - mówi Norbert Ziemlicki z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Śmiertelne żniwo świńskiej grypy w Polsce. We Wrocławiu zmarł 28-latek. Czy to dopiero początek zachorowań?

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

28-latek, u którego wykryto wirus AH1N1, zmarł we wrocławskim szpitalu. - Głównym objawem była niewydolność oddechowa, ale też wystąpiła niewydolność krążenia, doszło najprawdopodobniej do uszkodzenia mięśnia sercowego i wystąpiła niewydolność nerek - mówi dr n. med. Jakub Śmiechowicz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. 

Dziesięciometrowy napis "kocham" we Wrocławiu. Posłuży jako ogromne siedzisko

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Na jednym z wrocławskich podwórek powstała podświetlana instalacja - siedzisko układające się w napis "kocham". Wielka betonowa konstrukcja powstała w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury. - To element pozytywnego przekazu - mówi Elżbieta Jabłońska, autorka projektu.

Wczesnowiosenna pogoda w południowej Polsce. Tłumy spacerowiczów we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

We wtorek we Wrocławiu było aż 9 stopni Celsjusza. Taka pogoda sprawiła, że na miasto wyszły dziesiątki spacerowiczów. Podobna temperatura ma utrzymywać się w Polsce przez kilka dni, synoptycy ostrzegają jednak, że w wielu miejscach pojawią się słabe opady deszczu lub mżawki.

Spadek po księdzu odziedziczy jego syn. Roszczenia wobec majątku zgłaszała też archidiecezja

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Wrocławski sąd orzekł o przyznaniu spadku po zmarłym księdzu, byłym rektorze Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, jego małoletniemu synowi. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna, więc nie wiadomo, czy to koniec sądowej batalii o majątek zmarłego duchownego. Według słów zawartych w testamencie wszystko, co pozostało po księdzu, miało stać się własnością Kościoła.