joomla templates top joomla templates template joomla

Kobiety pomagają kobietom – bal charytatywny we Wrocławiu

info: Aleksandra Palus włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Uroczysty bal, wielu uczestników, dwie stypendystki, jedna idea – pomagać. 29 stycznia wrocławski klub największej organizacji kobiecej na świecie, zaprasza na I Bal Charytatywny. Zebrane środki zostaną przekazane na stypendia dla młodych artystek. Soroptimist International to organizacja pozarządowa o globalnym zasięgu. 

Spadek po księdzu odziedziczy jego syn. Roszczenia wobec majątku zgłaszała też archidiecezja

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Wrocławski sąd orzekł o przyznaniu spadku po zmarłym księdzu, byłym rektorze Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, jego małoletniemu synowi. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna, więc nie wiadomo, czy to koniec sądowej batalii o majątek zmarłego duchownego. Według słów zawartych w testamencie wszystko, co pozostało po księdzu, miało stać się własnością Kościoła. 

Koncerty w wielu nietypowych miejscach. Trwa akcja "Dźwięki Wrocławia"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

W ten weekend we Wrocławiu trwa akcja „Dźwięki Wrocławia”. W wielu nietypowych miejscach można spotkać muzyków, którzy przez kilka godzin grają na różnych instrumentach. Wszystko zostało zorganizowane w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. 

Rekordowy rok wrocławskiego lotniska

Aleksandra Palus/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Ponad 2,3 mln obsłużonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy pasażerów – o 11,2% więcej niż rok wcześniej. Inwestycje, które jeszcze bardziej usprawnią działanie wrocławskiego lotniska, w tym zakończenie modernizacji drogi startowej, i nowe atrakcyjne połączenia.

Molestował studentki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawieszony profesor z zarzutami

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Profesor Piotr Ż., który miał przez co najmniej 10 lat molestować studentki, usłyszał 29 zarzutów. - Cztery dotyczą gwałtów, kolejne cztery usiłowania dokonania gwałtu, dwa stalkingu, trzy dotyczą zmuszania do określonego zachowania, a 16 zarzutów dotyczy uzależniania wykonania czynności służbowej od korzyści osobistej - powiedziała Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Zaklejała usta taśmą, by "wprowadzić dyscyplinę". Nauczycielka ze Szczodrego nie przyznaje się do winy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Nauczycielka ze szkoły w Szczodrem pod Wrocławiem została oskarżona o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad uczniami. Jej zachowanie wyszło na jaw, gdy jedna z matek ukryła w plecaku swojego syna dyktafon. 29-letnia kobieta miała zaklejać usta dzieci taśmą, przywiązywać do krzeseł i ciągnąć za włosy. Kobieta nie przyznaje się do winy. 

Uszkodził radiowóz, niemal potrącił policjantów. Nietrzeźwemu kierowcy grozi do 10 lat więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli, a uciekając niemal potrącił policjantów i uszkodził radiowóz. - Funkcjonariusze dawali temu mężczyźnie sygnały do zatrzymania. On jednak kompletnie je ignorował - powiedział Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jeden z policjantów oddał strzał w kierunku oddalającego się auta. 

Pożar kamienicy we Wrocławiu. Zginęła jedna osoba

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

51-letnia kobieta zginęła w skutek pożaru kamienicy w centrum Wrocławia. Ewakuowano pięć osób, w tym troje dzieci. - Strażacy, którzy przybyli na miejsce zastali zamknięte drzwi do mieszkania. Wyważyli drzwi , a w mieszkaniu zastali kobietę. Została ewakuowana na zewnątrz. Prowadzono czynności reanimacyjne, ale lekarz stwierdził zgon - relacjonował kpt. Tomasz Szwajnos ze straży pożarnej we Wrocławiu.

"To ewidentnie podpalenie". Pożar pawilonów handlowych we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W pawilonach handlowych we Wrocławiu wybuchł pożar. Ogień zajął hale w okolicy Cmentarza Osobowickiego, w których sprzedawane są wiązanki i znicze. W akcji uczestniczyło 9 zastępów straży. - To ewidentnie podpalenie. Paliło się kilka boksów naraz i czuć było zapach benzyny - powiedział st. kpt. Wiesław Wojciechowski z PSP we Wrocławiu.