joomla templates top joomla templates template joomla

Molestował studentki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawieszony profesor z zarzutami

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Profesor Piotr Ż., który miał przez co najmniej 10 lat molestować studentki, usłyszał 29 zarzutów. - Cztery dotyczą gwałtów, kolejne cztery usiłowania dokonania gwałtu, dwa stalkingu, trzy dotyczą zmuszania do określonego zachowania, a 16 zarzutów dotyczy uzależniania wykonania czynności służbowej od korzyści osobistej - powiedziała Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

"To hybrydowy zamach stanu"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Mieszkańcy Wrocławia wyszli na ulice w proteście przeciwko działaniom PiS i prezydenta w sprawie sędziów TK. - Pokolenia walczyły o wolność. Dzisiaj mówimy "nie" wszystkim tym, którzy podnieśli rękę na naszą wolność - mówił do zebranych Władysław Frasyniuk. 

Wrocławscy lekarze zorganizowali remont oddziału dziecięcego. Dyrekcja nie pomaga

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Lekarze Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu zebrali fundusze na remont oddziału. - Remontujemy wszystkie sale, staramy się także, by odpowiadały obecnym standardom, a więc aby każdy pokój miał swój odrębny węzeł sanitarny, aby matka mogła przebywać w pokoju razem z dzieckiem.

Na wrocławskim rynku odbyła się świąteczna parada

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Przez wrocławski rynek przeszła bożonarodzeniowa parada prowadzona przez św Mikołaja. W świątecznym orszaku nie zabrakło też śnieżynki, aniołków, bałwanka i diabła. - Mikołaj jest fantastyczny, diabeł też. Jest rewelacyjnie - mówią uczestnicy zabawy na wrocławskim rynku.

Zaklejała usta taśmą, by "wprowadzić dyscyplinę". Nauczycielka ze Szczodrego nie przyznaje się do winy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Nauczycielka ze szkoły w Szczodrem pod Wrocławiem została oskarżona o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad uczniami. Jej zachowanie wyszło na jaw, gdy jedna z matek ukryła w plecaku swojego syna dyktafon. 29-letnia kobieta miała zaklejać usta dzieci taśmą, przywiązywać do krzeseł i ciągnąć za włosy. Kobieta nie przyznaje się do winy. 

Zeskanowali posągi z fasady ratusza w Wrocławiu. Ich wydruki 3D trafią do Pałacu Kornów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń zeskanowali posągi z brązu znajdujące się w elewacji ratusza. Rzeźby przedstawiają małżeństwo Kornów - rodziny, która w XIX wieku przyczyniła się do kulturalnego rozwoju miasta. Wierne kopie posągów zostaną teraz wydrukowane na drukarce 3D i staną w pałacu w Pawłowicach, który należał do rodziny Kornów. 

Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska

info włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Tanie linie Wizz Air zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do Birmingham. Pierwszy samolot wystartuje w marcu. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki oraz piątki. Już w marcu 2016 roku siatka połączeń wrocławskiego lotniska zostanie wzbogacona o kolejny kierunek. 

Z Europy, Afryki, obu Ameryk, Azji oraz Australii. Wystawa szopek we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W Pałacu Królewskim we Wrocławiu otwarta została wystawa ponad 130 szopek bożonarodzeniowych z całego świata. Szopki wykonane są z łupiny kokosowej, piasku, trawy, butelek czy wełny. Mają różne rozmiary, od łupiny orzecha do rzeczywistych wymiarów ludzkich.

Pożar bloku we Wrocławiu. Ewakuowano 150 osób

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

150 osób ewakuowano z bloku przy ulicy Ślicznej we Wrocławiu z powodu pożaru. W płomieniach stanęło mieszkanie na 10. piętrze. Lokal nie nadaje się do zamieszkania. - Ucierpiał lokator tego mieszkania. Został ewakuowany przez sąsiadów - mówi st. kpt. Andrzej Malasiewicz z wrocławskiej straży pożarnej.

Wrocław wygrał w sądzie z klubami nocnymi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Wrocławski Sąd Okręgowy zdecydował, że kluby nocne mają zaprzestać działalności, która naraża dobre imię i renomę stolicy Dolnego Śląska. To oznacza, że pracownice dawnych klubów Cocomo nie mogą więcej namawiać przechodniów na wizyty w lokalach. W klubach nie wolno też sprzedawać alkoholu "po rażąco zawyżonych cenach".