joomla templates top joomla templates template joomla

Dwie osoby zginęły, 13-latka walczy o życie. Volkswagen zderzył się z autobusem

Jelenia.tv/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w zderzeniu samochodu osobowego i autobusu, do którego doszło niedaleko Szklarskiej Poręby. Ofiary to 38-letni mężczyzna i jego 36-letnia żona. Ich nastoletnia córka została odwieziona do szpitala w stanie krytycznym. 

Cezary Morawski już oficjalnie dyrektorem Teatru Polskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Cezary Morawski został oficjalnie nowym dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Aktorzy jednak nie przestają protestować. Zapowiadają zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu ustawienia konkursu. - Mnie współpraca z Cezarym Morawskim nie interesuję. 

Wrocławskie zoo odwiedził milionowy gość w tym roku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

W środę próg wrocławskiego ogrodu zoologicznego przekroczył milionowy gość w tym roku. Nagrodę od zoo dostała rodzina z Kłodzka. Wrocławskie zoo to jedna z największych atrakcji miasta. W ubiegłym roku ogród zoologiczny odwiedziło prawie dwa miliony gości.

Pędził po mieście 129 km/h, stracił prawo jazdy

Policja Dolnośląska/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W terenie zabudowanym kierowca pędził samochodem z prędkością 129 km/h, tym samym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69. Wrocławscy policjanci zatrzymali kierującego nissanem. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie drogowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go 400 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. 

"Bombiarz" z Wrocławia trafi na 4-tygodniową obserwację psychiatryczną

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Bomber" z Wrocławia trafi na badania psychiatryczne. Tak zdecydował wrocławski sąd. 22-letni student chemii, który w maju podłożył ładunek wybuchowy w miejskim autobusie, spędzi teraz 4 tygodnie na obserwacji. Śledczy cały czas nie ustalili, czy mężczyzna był poczytalny. 

Opera w skali makro. Artyści zagrają spektakl inspirowany "Carmen" na Stadionie Wrocław

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Na Stadionie Wrocław odbędzie się nietypowe widowisko - artyści z Polski i Hiszpanii wystąpią w spektaklu opartym na operze "Carmen". - Będziemy mieli taką podwójną optykę. Z jednej strony francuski kompozytor, który bardzo twórczo potraktował motywy, pewną stylistykę, klimat, aurę muzyki hiszpańskiej, a z drugiej strony będziemy mieli fragmenty oper, które wyrosły z muzyki ludowej.

Budowa mostu na Wiśle elementem natowskich manewrów Anakonda

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Trwa drugi dzień manewrów wojskowych Anakonda 16. W ramach ćwiczeń żołnierze NATO, głównie z Niemiec, zbudowali most na Wiśle. Budowa 330 metrowej przeprawy zajęła kilkadziesiąt minut. Choć efekt powala, to jak przekonuje dr Tomasz Szulc, budowa tego rodzaju przeprawa jest „normalną procedurą”. 

Kukułcze śmieci we Wrocławiu. Mieszkańcy walczą na własną rękę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Mieszkańcy jednego z wrocławskich osiedli regularnie zasypywani są odpadami. I chociaż miejska spółka wywozi śmieci z nielegalnego wysypiska, worki cały czas się pojawiają. Rada osiedla postanowiła więc publicznie piętnować podrzucających.

Demonstracje KOD w największych miastach Polski. Uczestnicy zakleili usta na znak protestu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W wielu miastach Polski, m. in. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi, odbyły się demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Ich uczestnicy, z których część zakleiła sobie usta czarną taśmą na znak protestu, sprzeciwiają się projektowi ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

"Kilogramy złota albo bomba". Nowe zarzuty dla wrocławskiego "bombiarza"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Bombiarz" z Wrocławia usłyszał nowe zarzuty. - Zebraliśmy materiał dowodowy, który pozwolił nam na sformułowanie zarzutu usiłowania wymuszenia rozbójniczego - informuje Robert Tomankiewicz, z zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Nocny bieg na lotnisku we Wrocławiu. Zawodnicy wsparli dzieci chore na nowotwór

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław sport

W blasku dwóch tysięcy świateł i po pasie startowym - tak wyglądał bieg na lotnisku we Wrocławiu. W imprezie wzięło udział blisko tysiąc osób. Cel był szczytny, bo biegacze wsparli dzieci chore na nowotwór. - Nie każdy ma okazję wystartować w takich okolicznościach.

Mini elektrownia słoneczna na dachu bloku we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Na dachu 11-piętrowego bloku we Wrocławiu powstała minielektrownia słoneczna. Prąd posłuży do oświetlenia korytarzy i wind. - Jest to wspólny program z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, sfinansowany w 40 proc. z dotacji i 60 proc. z pożyczki na 1 procent - mówi Aleksander Skorupa, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.