joomla templates top joomla templates template joomla

Opera w skali makro. Artyści zagrają spektakl inspirowany "Carmen" na Stadionie Wrocław

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Na Stadionie Wrocław odbędzie się nietypowe widowisko - artyści z Polski i Hiszpanii wystąpią w spektaklu opartym na operze "Carmen". - Będziemy mieli taką podwójną optykę. Z jednej strony francuski kompozytor, który bardzo twórczo potraktował motywy, pewną stylistykę, klimat, aurę muzyki hiszpańskiej, a z drugiej strony będziemy mieli fragmenty oper, które wyrosły z muzyki ludowej.

Nocny bieg na lotnisku we Wrocławiu. Zawodnicy wsparli dzieci chore na nowotwór

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław sport

W blasku dwóch tysięcy świateł i po pasie startowym - tak wyglądał bieg na lotnisku we Wrocławiu. W imprezie wzięło udział blisko tysiąc osób. Cel był szczytny, bo biegacze wsparli dzieci chore na nowotwór. - Nie każdy ma okazję wystartować w takich okolicznościach.

Mini elektrownia słoneczna na dachu bloku we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Na dachu 11-piętrowego bloku we Wrocławiu powstała minielektrownia słoneczna. Prąd posłuży do oświetlenia korytarzy i wind. - Jest to wspólny program z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, sfinansowany w 40 proc. z dotacji i 60 proc. z pożyczki na 1 procent - mówi Aleksander Skorupa, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

"Bombiarz" zmienia zeznania. Prokuratura: Mają dla nas drugorzędne znaczenie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

22-letni "bombiarz" z Wrocławia początkowo przyznał się do stawianego mu zarzutu o charakterze terrorystycznym. Teraz, według swojego pełnomocnika, ma przyznawać się jedynie do pozostawienia ładunku wybuchowego w autobusie linii 145. 

„Normalny, spokojny chłopak”. Kolega ze studiów o wrocławskim bomberze

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Paweł R. wybrał studia chemiczne na Politechnice Wrocławskiej, był na III roku. Kilka miesięcy temu przestał chodzić na zajęcia, a kolegom z roku powiedział, że zamierza wyjechać za granicę. - Ja osobiście jestem zszokowany, bo nie spodziewałem się tego. 

Budowa mostu na Wiśle elementem natowskich manewrów Anakonda

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Trwa drugi dzień manewrów wojskowych Anakonda 16. W ramach ćwiczeń żołnierze NATO, głównie z Niemiec, zbudowali most na Wiśle. Budowa 330 metrowej przeprawy zajęła kilkadziesiąt minut. Choć efekt powala, to jak przekonuje dr Tomasz Szulc, budowa tego rodzaju przeprawa jest „normalną procedurą”. 

"Stop mordercom w mundurach". Około 100 osób protestowało przeciwko brutalności policji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Około 100 osób przeszło ulicami Wrocławia protestując przeciwko brutalności policji wobec. Zdaniem demonstrantów, funkcjonariusze często stosują przemoc wobec zatrzymanych. W trakcie manifestacji uczczono pamięć 25-letniego Igora Stachowiaka, który w połowie maja zmarł w jednym z wrocławskich komisariatów.

Marsze dla Życia i Rodziny w Krakowie i we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Ulicami Krakowa i Wrocławia przeszły marsze w obronie tradycyjnej rodziny i życia. Jego uczestnicy manifestowali przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. 

Szef policji o bombie w autobusie: Ten materiał wybuchowy miał zabić ludzi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

- Ten materiał, który został przygotowany i eksplodował we Wrocławiu, miał ewidentnie za zadanie zabić ludzi - powiedział nadinsp. Jarosław Szymczyk, szef KGP. Jak mówił, ze względu na fakt, że cel sprawcy nie został osiągnięty, bardzo ważny był czas, by ten nie spróbował dokonać zamachu raz jeszcze. 

Mężczyzna, który podłożył bombę we Wrocławiu na szczęście nie uważał na chemii

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Policja wciąż poszukuje mężczyzny, który podłożył ładunek wybuchowy we wrocławskim autobusie. Opublikowano film z monitoringu. - On czeka, jak przejdzie kilka przystanków i wsiądzie dużo ludzi i potem schyla się, nie żeby poprawić torbę, ale uruchamia zapalnik i patrzy na zegarek, żeby wiedzieć, za ile czasu dojdzie do eksplozji.