joomla templates top joomla templates template joomla

Radosna Parada Niepodległości

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Radosna Parada Niepodległości przejdzie 11 listopada ulicami Wrocławia. Zapraszamy o godz. 10.30 na pl. Powstańców Warszawy 1, skąd wyruszymy do Rynku. O godz. 11.30 odbędzie się uroczysta odprawa wart na pl. Gołębim, a w samo południe rozpocznie się koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Śląskiego Okręgu Wojskowego. Wieczorem, o godz. 20.00 zaplanowano pokaz ogni sztucznych -osiedle Gaj, Kozanów, Psie Pole.

Nowy terminal lotniczy Portu Lotniczego Wrocław

Profit Communications Sylwia Chmielarz włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altBudowany we Wrocławiu terminal lotniczy jest prawie gotowy w stanie surowym zamkniętym. Obiekt o kubaturze ponad 300 tys. m3 ma skończoną konstrukcję stalową i żelbetową, jest też w całości zadaszony. Trwa montaż ocieplenia i wykończenia dachu. Ekipy budowlane pracują nad oszkleniem ostatniej z czterech szklanych fasad - w sumie do oszklenia budynku ekipy budowlane zużyją 11,5 tys. mkw. szkła o najwyższych parametrach przepuszczalności światła i izolacji termicznej. Z bryły terminalu wyrosły też 19-metrowe pomosty, które będą połączone z klatkami schodowymi.

Wrocławskie profile najlepsze

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altWedług rankingu miast w social mediach zorganizowanego przez miesięcznik Press – Wrocław zajmuje pierwsze miejsce, wyprzedzając aż o 10 punktów Kraków. Jurorzy- specjaliści w zakresie marketingu terytorialnego i społeczności internetowych- oceniali oficjalne profile 17 miast wojewódzkich pod kątem sześciu kryteriów- idei profilów, aktywności, jakości treści, efektywności ,budowania marki i interaktywności. Według miesięcznika Press profile Wrocławia na Facebooku, nk.pl, Twitterze i You Tube prezentują wysoki poziom, są mocno zintegrowane z marka miasta, żyją tematami aktualnymi i ważnymi dla mieszkańców- od festiwali , przez otwarcie obwodnicy, po nowy parking

Amerykanie doceniają Wrocław

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altAmerykańska Izba Handlowa w Polsce przyznała nagrody AmCham Award. Rafał Dutkiewicz odebrał nagrodę w kategorii "Miasto i prezydent najbardziej przyjazne inwestorom". W trakcie uroczystości, w sobotę 23 października 2010 r. nagrody otrzymali także: Leszek Balcerowicz i Jerzy Koźmiński. Pozostałe nagrody przyznano w kategoriach: Inwestor Roku oraz Przedsiębiorca Roku AmCham.

W oczekiwaniu na kolejny rejs

powiatwroclawski.pl włącz . Opublikowano w Wrocław powiatowe

altDobiega końca III kadencja Rady Powiatu Wrocławskiego. Z tej okazji w dniu 21 października odbyła się ostatnia, pożegnalna sesja obecnej Rady. Sesja szczególna, bowiem, oprócz roboczego porządku i głosowań nad uchwałami, znalazł się w niej czas na podsumowania, życzenia i podziękowania. Te ostatnie przewijały się podczas całego posiedzenia rady. Najpierw przewodniczący rady Waldemar Szczykutowicz podziękował wójtom i burmistrzom gmin powiatu wrocławskiego za dotychczasową współpracę - Dziękuję wam za cztery lata udanej i efektywnej współpracy.

Trening czyni mistrza

powiatwroclawski.pl włącz . Opublikowano w Wrocław powiatowe

altParafrazując słynne powiedzenie chciałoby się rzec „ćwiczenia czynią mistrza” obserwując strażaków, którzy stanęli w szranki podczas Zawodów Sportowo – Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Wrocławskiego, zorganizowanych w dniu 10 października 2010 r. na stadionie w Kobierzycach. Tego dnia dopisała zarówno pogoda jak i licznie przybyła publiczność, która gromkimi okrzykami zagrzewała strażaków do walki. Zawody zorganizował Zarząd Powiatowego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we Wrocławiu, przy wsparciu Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu, władz samorządowych Powiatu Wrocławskiego i Gminy Kobierzyce.