joomla templates top joomla templates template joomla

Alarm przeciwpowodziowy we Wrocławiu

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altInformujemy, że 10 stycznia 2011 r. od godziny 14.00 do odwołania został ogłoszony stan alarmu przeciwpowodziowego na rzekach Bystrzycy i Ślęzy w granicach miasta. Decyzja związana jest z przekroczeniem stanów alarmowych na rzekach Bystrzycy i Ślęzy. Stan wód 17.01.2011 r. z godz. 7:00 Widawa (Krzyżanowice) - 258 cm, stan ostrzegawczy przekroczony o 108 cm, stan alarmowy przekroczony o 58 cm. Bystrzyca (Jarnołtów) - 270 cm, stan ostrzegawczy przekroczony o 70 cm, alarmowy o 40 cm Ślęza (Ślęza) - 336 cm, stan ostrzegawczy przekroczony o 66 cm, alarmowy o 36 cm.

Oferta dla trzeciego sektora

powiatwroclawski.pl włącz . Opublikowano w Wrocław powiatowe

altZarząd Powiatu Wrocławskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na powierzenie/wsparcie realizacji zadań publicznych w 2011 roku. Uczestnikami konkursu mogą być organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Łączna pula przewidywanych środków na realizację poszczególnych zadań w konkursie wynosi 130 000 zł, w tym 70 000 zł na zadania realizowane w zakresie kultury i sztuki oraz 60 000 zł na zadania w zakresie kultury fizycznej.

Jasełka w krzyżowickiej odsłonie

powiatwroclawski.pl włącz . Opublikowano w Wrocław powiatowe

altNawet siarczysty mróz nie odstraszył w tym roku wiernych widzów krzyżowickich Jasełek. Na dwa dni przed Wigilią tłumnie zawitali oni na dziedziniec szkoły w Krzyżowicach, aby po raz kolejny przeżywać tajemnicę narodzin pańskich podczas inscenizacji przygotowanej przez młodzież i pracowników Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Lodowisko na Pergoli

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altTuż przy ślizgawce przez cały sezon działać będzie Lodowe Miasteczko, w którym po szaleństwach na łyżwach będzie można coś zjeść i napić się czegoś ciepłego. Koszt całodziennego wstępu na lodowisko to 10 zł. Ślizgawka na Pergoli będzie czynna we wszystkie dni tygodnia w godzinach 8.00 – 22.00, z przerwami technicznymi na czyszczenie tafli o godz.: 12.00 - 13.00 i 16.00 - 17.00.

Konsultujemy Wrocław dla klimatu

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altWrocław dynamicznie się przeobraża, a prawdziwym wyzwaniem stała się poprawa jakości życia mieszkańców. Dla dalszego rozwoju miasta, kluczowym jest, aby Wrocław stał się miastem wygodnym, tanim i odpowiedzialnym. Dlatego też, postanowiliśmy rozpocząć projekt "Wrocław dla klimatu", którego celem jest przeobrażenie Wrocławia w najbardziej zielone i przyjazne miasto w Europie Środkowej, skupiając się na podniesieniu atrakcyjności miasta pod względem jakości życia lokalnej społeczności

Dotknij operę

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

alt3 grudnia, w Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych, został odsłonięty miniaturowy model Opery Wrocławskiej. To trzecia, po Ratuszu i Katedrze św. Jana Chrzciciela, ekspozycja z brązu w skali 1:100. Miniaturowe perły wrocławskiej architektury są wyjątkowym projektem kampanii społecznej, realizowanej przez Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych „Zobaczyć przez dotyk – Wrocław w miniaturze”.

Świąteczny klimat Wrocławia

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altWrocławski rynek skrzy się i mieni. W sobotę 4 grudnia prezydent Rafał Dutkiewicz uroczyście zapalił światełka na 22 metrowej choince w Rynku. A już dziś wieczorem w całym mieście zostanie włączona świąteczna iluminacja. Kolejny raz przy Rondzie Reagana stanął 20-metrowy świerk, a o połowę mniejsza sztuczna choinka stanęła na Psim Polu. Elementy iluminacji pojawiły się również w kilku fontannach: na pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich, na Rynku, na ul. Oławskiej i przy kościele św. Marii Magdaleny.

Wrocław przeciw płatnej obwodnicy

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altPrzedwyborcze obietnice niedotrzymane. Odcinki autostradowych obwodnic miast, między innymi Wrocławia, dla samochodów osobowych i motocykli miały być bezpłatne. Zapowiadane rozwiązanie zdaje się już być fikcją. Z projektu rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury wynika, że na darmowy przejazd mogą liczyć tylko ci, którzy poruszają się obwodnicą tylko w obrębie Wrocławia.

Charytatywny koncert noworoczny

wroclaw.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altZapraszamy 6 stycznia 2011 r. na noworoczny koncert charytatywny w Filharmonii Wrocławskiej. Inicjatorem tego wydarzenia jest kabaret Neo-Nówka, który będzie pełnił też honory gospodarza wieczoru. Na scenie spotkają się muzycy różnych stylów, których łączy to, że są związani z Dolnym Śląskiem i chcą pomóc podopiecznym Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów i z aukcji, która odbędzie się w trakcie koncertu przeznaczony będzie na rehabilitację pacjentów.

Delegacja powiatu na targach bożonarodzeniowych we Francji

powiatwroclawski.pl włącz . Opublikowano w Wrocław powiatowe

altJest taki okres w roku, kiedy małe miasteczko Ensisheim, położone w malowniczej francuskiej Alzacji na chwilę przemienia się w bajecznie kolorowe, pełne uroku i magii miejsce. Wraz z początkiem grudnia w tym mieście rozpoczynają się bowiem targi bożonarodzeniowe, których charakter pięknie podkreśla świąteczna iluminacja miasta oraz liczne bożonarodzeniowe dekoracje na fasadach domów, sklepów i urzędów.

Konkurs dla studentów: Każda Firma na Mapie

Monika włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

15 grudnia 2010 r. W ramach projektu Internetowa Rewolucja rozpoczyna się konkurs skierowany do studentów z Wrocławia. Celem konkursu jest zachęcenie polskich firm do większej aktywności w internecie. W ramach konkursu studenci mają okazję wspierać rozwój lokalnego biznesu przez zachęcanie przedsiębiorców do promowania się w internecie oraz wpływanie na poziom innowacyjności polskich firm.

Człowiek - najlepsza inwestycja

powiatwroclawski.pl włącz . Opublikowano w Wrocław powiatowe

altTo niezwykle nośne i wymowne hasło cieszy się ostatnimi czasy olbrzymią popularnością. Głównie za sprawą Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który wykorzystuje je jako element swojego systemu wizualnego. I jako takie pojawia się najczęściej na materiałach informacyjno-promocyjnych projektów realizowanych w ramach PO KL.

Nowy kierunek czarterowy z Wrocławia

Sylwia Chmielarz włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

altPoleć z Wrocławia do Tel Awiwu i zobacz Ziemie Świętą - miejsce kultu wielu religii. Już w styczniu w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska pojawi się nowy kierunek czarterowy. Od 2011 roku z wrocławskiego portu lotniczego na Strachowicach będzie można polecieć czarterem do Tel Awiwu, stolicy Izraela - historycznego miejsca nad Morzem Śródziemnym. – Tel Awiw odwiedza wielu turystów i to o każdej porze roku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.