joomla templates top joomla templates template joomla

Wrocławskie zoo odwiedził milionowy gość w tym roku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

W środę próg wrocławskiego ogrodu zoologicznego przekroczył milionowy gość w tym roku. Nagrodę od zoo dostała rodzina z Kłodzka. Wrocławskie zoo to jedna z największych atrakcji miasta. W ubiegłym roku ogród zoologiczny odwiedziło prawie dwa miliony gości.

Demonstracje KOD w największych miastach Polski. Uczestnicy zakleili usta na znak protestu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W wielu miastach Polski, m. in. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi, odbyły się demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Ich uczestnicy, z których część zakleiła sobie usta czarną taśmą na znak protestu, sprzeciwiają się projektowi ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

"Kilogramy złota albo bomba". Nowe zarzuty dla wrocławskiego "bombiarza"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Bombiarz" z Wrocławia usłyszał nowe zarzuty. - Zebraliśmy materiał dowodowy, który pozwolił nam na sformułowanie zarzutu usiłowania wymuszenia rozbójniczego - informuje Robert Tomankiewicz, z zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Nocny bieg na lotnisku we Wrocławiu. Zawodnicy wsparli dzieci chore na nowotwór

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław sport

W blasku dwóch tysięcy świateł i po pasie startowym - tak wyglądał bieg na lotnisku we Wrocławiu. W imprezie wzięło udział blisko tysiąc osób. Cel był szczytny, bo biegacze wsparli dzieci chore na nowotwór. - Nie każdy ma okazję wystartować w takich okolicznościach.

Mini elektrownia słoneczna na dachu bloku we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Na dachu 11-piętrowego bloku we Wrocławiu powstała minielektrownia słoneczna. Prąd posłuży do oświetlenia korytarzy i wind. - Jest to wspólny program z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, sfinansowany w 40 proc. z dotacji i 60 proc. z pożyczki na 1 procent - mówi Aleksander Skorupa, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

"Bombiarz" zmienia zeznania. Prokuratura: Mają dla nas drugorzędne znaczenie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

22-letni "bombiarz" z Wrocławia początkowo przyznał się do stawianego mu zarzutu o charakterze terrorystycznym. Teraz, według swojego pełnomocnika, ma przyznawać się jedynie do pozostawienia ładunku wybuchowego w autobusie linii 145. 

Pędził po mieście 129 km/h, stracił prawo jazdy

Policja Dolnośląska/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W terenie zabudowanym kierowca pędził samochodem z prędkością 129 km/h, tym samym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69. Wrocławscy policjanci zatrzymali kierującego nissanem. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie drogowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go 400 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. 

"Bombiarz" z Wrocławia trafi na 4-tygodniową obserwację psychiatryczną

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Bomber" z Wrocławia trafi na badania psychiatryczne. Tak zdecydował wrocławski sąd. 22-letni student chemii, który w maju podłożył ładunek wybuchowy w miejskim autobusie, spędzi teraz 4 tygodnie na obserwacji. Śledczy cały czas nie ustalili, czy mężczyzna był poczytalny. 

Opera w skali makro. Artyści zagrają spektakl inspirowany "Carmen" na Stadionie Wrocław

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Na Stadionie Wrocław odbędzie się nietypowe widowisko - artyści z Polski i Hiszpanii wystąpią w spektaklu opartym na operze "Carmen". - Będziemy mieli taką podwójną optykę. Z jednej strony francuski kompozytor, który bardzo twórczo potraktował motywy, pewną stylistykę, klimat, aurę muzyki hiszpańskiej, a z drugiej strony będziemy mieli fragmenty oper, które wyrosły z muzyki ludowej.

Budowa mostu na Wiśle elementem natowskich manewrów Anakonda

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Trwa drugi dzień manewrów wojskowych Anakonda 16. W ramach ćwiczeń żołnierze NATO, głównie z Niemiec, zbudowali most na Wiśle. Budowa 330 metrowej przeprawy zajęła kilkadziesiąt minut. Choć efekt powala, to jak przekonuje dr Tomasz Szulc, budowa tego rodzaju przeprawa jest „normalną procedurą”. 

"Stop mordercom w mundurach". Około 100 osób protestowało przeciwko brutalności policji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Około 100 osób przeszło ulicami Wrocławia protestując przeciwko brutalności policji wobec. Zdaniem demonstrantów, funkcjonariusze często stosują przemoc wobec zatrzymanych. W trakcie manifestacji uczczono pamięć 25-letniego Igora Stachowiaka, który w połowie maja zmarł w jednym z wrocławskich komisariatów.

Marsze dla Życia i Rodziny w Krakowie i we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Ulicami Krakowa i Wrocławia przeszły marsze w obronie tradycyjnej rodziny i życia. Jego uczestnicy manifestowali przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci.