joomla templates top joomla templates template joomla

Uliczna awantura z użyciem noża we Wrocławiu. Kilka osób w szpitalu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W sobotę (29.10) wieczorem na ulicach Wrocławia doszło do awantury. Kilka osób zostało ranionych nożem. Policja zatrzymała większość osób zamieszanych w bójkę. - Jakiś nieznany mężczyzna dobrze zbudowany zaczepił kobietę, w jej obronie kobiety stanął jeden z kolegów.

Dożywocie za zabójstwo 10-letniej dziewczynki siekierą. Sąd podtrzymał wyrok

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zadecydował: Samuel Nowakowski, oskarżony o zabójstwo 10-letniej Kamili z Kamiennej Góry, spędzi w więzieniu resztę swojego życia. - To czyn, który godzi w podstawy społeczeństwa. Kara dożywotniego pozbawienia wolności jest karą sprawiedliwą - powiedział sędzia podczas uzasadniania wyroku. 

Spowodował karambol na A4, zginęły 4 osoby. Hiszpan skazany na 5 lat więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał 60-letniego kierowcę ciężarówki na 5 lat więzienia. Mężczyzna był oskarżony o spowodowanie karambolu na autostradzie A4, w którym zginęły cztery osoby. Francisco A. podczas ogłaszania wyroku nie było na sali. Groziło mu do 12 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Cezary Morawski już oficjalnie dyrektorem Teatru Polskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Cezary Morawski został oficjalnie nowym dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Aktorzy jednak nie przestają protestować. Zapowiadają zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu ustawienia konkursu. - Mnie współpraca z Cezarym Morawskim nie interesuję. 

Wrocławskie zoo odwiedził milionowy gość w tym roku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

W środę próg wrocławskiego ogrodu zoologicznego przekroczył milionowy gość w tym roku. Nagrodę od zoo dostała rodzina z Kłodzka. Wrocławskie zoo to jedna z największych atrakcji miasta. W ubiegłym roku ogród zoologiczny odwiedziło prawie dwa miliony gości.

Pędził po mieście 129 km/h, stracił prawo jazdy

Policja Dolnośląska/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W terenie zabudowanym kierowca pędził samochodem z prędkością 129 km/h, tym samym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69. Wrocławscy policjanci zatrzymali kierującego nissanem. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie drogowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go 400 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. 

"Bombiarz" z Wrocławia trafi na 4-tygodniową obserwację psychiatryczną

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Bomber" z Wrocławia trafi na badania psychiatryczne. Tak zdecydował wrocławski sąd. 22-letni student chemii, który w maju podłożył ładunek wybuchowy w miejskim autobusie, spędzi teraz 4 tygodnie na obserwacji. Śledczy cały czas nie ustalili, czy mężczyzna był poczytalny. 

Dwie osoby zginęły, 13-latka walczy o życie. Volkswagen zderzył się z autobusem

Jelenia.tv/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w zderzeniu samochodu osobowego i autobusu, do którego doszło niedaleko Szklarskiej Poręby. Ofiary to 38-letni mężczyzna i jego 36-letnia żona. Ich nastoletnia córka została odwieziona do szpitala w stanie krytycznym. 

Kukułcze śmieci we Wrocławiu. Mieszkańcy walczą na własną rękę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Mieszkańcy jednego z wrocławskich osiedli regularnie zasypywani są odpadami. I chociaż miejska spółka wywozi śmieci z nielegalnego wysypiska, worki cały czas się pojawiają. Rada osiedla postanowiła więc publicznie piętnować podrzucających.

Demonstracje KOD w największych miastach Polski. Uczestnicy zakleili usta na znak protestu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W wielu miastach Polski, m. in. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi, odbyły się demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Ich uczestnicy, z których część zakleiła sobie usta czarną taśmą na znak protestu, sprzeciwiają się projektowi ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

"Kilogramy złota albo bomba". Nowe zarzuty dla wrocławskiego "bombiarza"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Bombiarz" z Wrocławia usłyszał nowe zarzuty. - Zebraliśmy materiał dowodowy, który pozwolił nam na sformułowanie zarzutu usiłowania wymuszenia rozbójniczego - informuje Robert Tomankiewicz, z zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.