joomla templates top joomla templates template joomla

Spowodował karambol na A4, zginęły 4 osoby. Hiszpan skazany na 5 lat więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał 60-letniego kierowcę ciężarówki na 5 lat więzienia. Mężczyzna był oskarżony o spowodowanie karambolu na autostradzie A4, w którym zginęły cztery osoby. Francisco A. podczas ogłaszania wyroku nie było na sali. Groziło mu do 12 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Dwie osoby zginęły, 13-latka walczy o życie. Volkswagen zderzył się z autobusem

Jelenia.tv/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w zderzeniu samochodu osobowego i autobusu, do którego doszło niedaleko Szklarskiej Poręby. Ofiary to 38-letni mężczyzna i jego 36-letnia żona. Ich nastoletnia córka została odwieziona do szpitala w stanie krytycznym. 

Kukułcze śmieci we Wrocławiu. Mieszkańcy walczą na własną rękę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Mieszkańcy jednego z wrocławskich osiedli regularnie zasypywani są odpadami. I chociaż miejska spółka wywozi śmieci z nielegalnego wysypiska, worki cały czas się pojawiają. Rada osiedla postanowiła więc publicznie piętnować podrzucających.

Demonstracje KOD w największych miastach Polski. Uczestnicy zakleili usta na znak protestu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W wielu miastach Polski, m. in. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi, odbyły się demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Ich uczestnicy, z których część zakleiła sobie usta czarną taśmą na znak protestu, sprzeciwiają się projektowi ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

"Kilogramy złota albo bomba". Nowe zarzuty dla wrocławskiego "bombiarza"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Bombiarz" z Wrocławia usłyszał nowe zarzuty. - Zebraliśmy materiał dowodowy, który pozwolił nam na sformułowanie zarzutu usiłowania wymuszenia rozbójniczego - informuje Robert Tomankiewicz, z zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Nocny bieg na lotnisku we Wrocławiu. Zawodnicy wsparli dzieci chore na nowotwór

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław sport

W blasku dwóch tysięcy świateł i po pasie startowym - tak wyglądał bieg na lotnisku we Wrocławiu. W imprezie wzięło udział blisko tysiąc osób. Cel był szczytny, bo biegacze wsparli dzieci chore na nowotwór. - Nie każdy ma okazję wystartować w takich okolicznościach.

Cezary Morawski już oficjalnie dyrektorem Teatru Polskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Cezary Morawski został oficjalnie nowym dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Aktorzy jednak nie przestają protestować. Zapowiadają zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu ustawienia konkursu. - Mnie współpraca z Cezarym Morawskim nie interesuję. 

Wrocławskie zoo odwiedził milionowy gość w tym roku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

W środę próg wrocławskiego ogrodu zoologicznego przekroczył milionowy gość w tym roku. Nagrodę od zoo dostała rodzina z Kłodzka. Wrocławskie zoo to jedna z największych atrakcji miasta. W ubiegłym roku ogród zoologiczny odwiedziło prawie dwa miliony gości.

Pędził po mieście 129 km/h, stracił prawo jazdy

Policja Dolnośląska/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W terenie zabudowanym kierowca pędził samochodem z prędkością 129 km/h, tym samym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69. Wrocławscy policjanci zatrzymali kierującego nissanem. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie drogowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go 400 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. 

"Bombiarz" z Wrocławia trafi na 4-tygodniową obserwację psychiatryczną

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Bomber" z Wrocławia trafi na badania psychiatryczne. Tak zdecydował wrocławski sąd. 22-letni student chemii, który w maju podłożył ładunek wybuchowy w miejskim autobusie, spędzi teraz 4 tygodnie na obserwacji. Śledczy cały czas nie ustalili, czy mężczyzna był poczytalny. 

Opera w skali makro. Artyści zagrają spektakl inspirowany "Carmen" na Stadionie Wrocław

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Na Stadionie Wrocław odbędzie się nietypowe widowisko - artyści z Polski i Hiszpanii wystąpią w spektaklu opartym na operze "Carmen". - Będziemy mieli taką podwójną optykę. Z jednej strony francuski kompozytor, który bardzo twórczo potraktował motywy, pewną stylistykę, klimat, aurę muzyki hiszpańskiej, a z drugiej strony będziemy mieli fragmenty oper, które wyrosły z muzyki ludowej.

Budowa mostu na Wiśle elementem natowskich manewrów Anakonda

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Trwa drugi dzień manewrów wojskowych Anakonda 16. W ramach ćwiczeń żołnierze NATO, głównie z Niemiec, zbudowali most na Wiśle. Budowa 330 metrowej przeprawy zajęła kilkadziesiąt minut. Choć efekt powala, to jak przekonuje dr Tomasz Szulc, budowa tego rodzaju przeprawa jest „normalną procedurą”.