joomla templates top joomla templates template joomla

Cezary Morawski już oficjalnie dyrektorem Teatru Polskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Cezary Morawski został oficjalnie nowym dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Aktorzy jednak nie przestają protestować. Zapowiadają zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu ustawienia konkursu. - Mnie współpraca z Cezarym Morawskim nie interesuję. 

Wrocławskie zoo odwiedził milionowy gość w tym roku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

W środę próg wrocławskiego ogrodu zoologicznego przekroczył milionowy gość w tym roku. Nagrodę od zoo dostała rodzina z Kłodzka. Wrocławskie zoo to jedna z największych atrakcji miasta. W ubiegłym roku ogród zoologiczny odwiedziło prawie dwa miliony gości.

Pędził po mieście 129 km/h, stracił prawo jazdy

Policja Dolnośląska/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W terenie zabudowanym kierowca pędził samochodem z prędkością 129 km/h, tym samym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69. Wrocławscy policjanci zatrzymali kierującego nissanem. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie drogowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go 400 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. 

"Bombiarz" z Wrocławia trafi na 4-tygodniową obserwację psychiatryczną

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Bomber" z Wrocławia trafi na badania psychiatryczne. Tak zdecydował wrocławski sąd. 22-letni student chemii, który w maju podłożył ładunek wybuchowy w miejskim autobusie, spędzi teraz 4 tygodnie na obserwacji. Śledczy cały czas nie ustalili, czy mężczyzna był poczytalny. 

Opera w skali makro. Artyści zagrają spektakl inspirowany "Carmen" na Stadionie Wrocław

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Na Stadionie Wrocław odbędzie się nietypowe widowisko - artyści z Polski i Hiszpanii wystąpią w spektaklu opartym na operze "Carmen". - Będziemy mieli taką podwójną optykę. Z jednej strony francuski kompozytor, który bardzo twórczo potraktował motywy, pewną stylistykę, klimat, aurę muzyki hiszpańskiej, a z drugiej strony będziemy mieli fragmenty oper, które wyrosły z muzyki ludowej.

Budowa mostu na Wiśle elementem natowskich manewrów Anakonda

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Trwa drugi dzień manewrów wojskowych Anakonda 16. W ramach ćwiczeń żołnierze NATO, głównie z Niemiec, zbudowali most na Wiśle. Budowa 330 metrowej przeprawy zajęła kilkadziesiąt minut. Choć efekt powala, to jak przekonuje dr Tomasz Szulc, budowa tego rodzaju przeprawa jest „normalną procedurą”. 

Mini elektrownia słoneczna na dachu bloku we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Na dachu 11-piętrowego bloku we Wrocławiu powstała minielektrownia słoneczna. Prąd posłuży do oświetlenia korytarzy i wind. - Jest to wspólny program z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, sfinansowany w 40 proc. z dotacji i 60 proc. z pożyczki na 1 procent - mówi Aleksander Skorupa, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.