joomla templates top joomla templates template joomla

Areszty za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

D.D./Wroclaw.eserwis.info, info/foto: Policja, Dolnośląska włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, wobec trzech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów, a podejrzanych o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że w ubiegły weekend ciężko pobili swojego znajomego, który na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Włamał się i okradł kontener - policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali elektronarzędzia

D.D./Wroclaw.eserwis.info, info/foto: Policja, Dolnośląska włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Wrocławscy policjanci jednego z komisariatów zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do kontenera socjalnego. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń zabrał z jego wnętrza elektronarzędzia oraz nagrzewnicę. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które zostało już sprzedane do lombardu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd we Wrocławiu skazał trzech studentów za gwałt zbiorowy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Trzech studentów z Wrocławia zostało skazanych za gwałt zbiorowy na kobiecie poznanej w jednym z klubów. - Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznaje Daniela K., Adama J. i Macieja B. za winnych tego, że w nocy z 16 na 17 października 2015 roku podstępem, polegającym na podaniu niezidentyfikowanego środka psychoaktywnego oraz przemocą, polegającą na szarpaniu za włosy doprowadzili kobietę do obcowania płciowego.

Pierwsi ochotnicy korpusu Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Pierwsi ochotnicy korpusu Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki. Zaprzysiężone zostały osoby pochodzące ze środowiska cywilnego. 

Dożywocie za zabójstwo 10-letniej dziewczynki siekierą. Sąd podtrzymał wyrok

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zadecydował: Samuel Nowakowski, oskarżony o zabójstwo 10-letniej Kamili z Kamiennej Góry, spędzi w więzieniu resztę swojego życia. - To czyn, który godzi w podstawy społeczeństwa. Kara dożywotniego pozbawienia wolności jest karą sprawiedliwą - powiedział sędzia podczas uzasadniania wyroku. 

Spowodował karambol na A4, zginęły 4 osoby. Hiszpan skazany na 5 lat więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał 60-letniego kierowcę ciężarówki na 5 lat więzienia. Mężczyzna był oskarżony o spowodowanie karambolu na autostradzie A4, w którym zginęły cztery osoby. Francisco A. podczas ogłaszania wyroku nie było na sali. Groziło mu do 12 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Cezary Morawski już oficjalnie dyrektorem Teatru Polskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

Cezary Morawski został oficjalnie nowym dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Aktorzy jednak nie przestają protestować. Zapowiadają zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu ustawienia konkursu. - Mnie współpraca z Cezarym Morawskim nie interesuję. 

Pinior na proteście KOD-u we Wrocławiu: Nie złamiecie mnie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Rok rządów PiS, rok manifestacji KOD" pod takim hasłem odbyły się we Wrocławiu obchody rocznicy rządów premier Beaty Szydło. Głos zabrał także Józef Pinior, który w swoim przemówieniu podkreślał, że nie da się złamać. 

Uliczna awantura z użyciem noża we Wrocławiu. Kilka osób w szpitalu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W sobotę (29.10) wieczorem na ulicach Wrocławia doszło do awantury. Kilka osób zostało ranionych nożem. Policja zatrzymała większość osób zamieszanych w bójkę. - Jakiś nieznany mężczyzna dobrze zbudowany zaczepił kobietę, w jej obronie kobiety stanął jeden z kolegów.

Dwie osoby zginęły, 13-latka walczy o życie. Volkswagen zderzył się z autobusem

Jelenia.tv/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w zderzeniu samochodu osobowego i autobusu, do którego doszło niedaleko Szklarskiej Poręby. Ofiary to 38-letni mężczyzna i jego 36-letnia żona. Ich nastoletnia córka została odwieziona do szpitala w stanie krytycznym. 

Kukułcze śmieci we Wrocławiu. Mieszkańcy walczą na własną rękę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Mieszkańcy jednego z wrocławskich osiedli regularnie zasypywani są odpadami. I chociaż miejska spółka wywozi śmieci z nielegalnego wysypiska, worki cały czas się pojawiają. Rada osiedla postanowiła więc publicznie piętnować podrzucających.