joomla templates top joomla templates template joomla

Pieszo i autostopem przemierzyli 9 państw - policjanci zatrzymali 2 nastolatków z Afganistanu

D.D./Wroclaw.eserwis.info, info/foto: Policja, Wrocław włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Wrocławscy policjanci interweniowali na jednym z parkingów przy autostradzie A4. Zastali tam dwóch nastolatków, jak się okazało pochodzących z Afganistanu, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Podczas rozpytania okazało się, że w podróż do Niemiec wyruszyli 9 dni temu i pieszo lub autostopem przemierzyli m.in. Pakistan, Iran, Turcję, Bułgarię, Serbię, Rumunię, Węgry, Słowację, a dopiero w Polsce ktoś się nimi zainteresował. Chłopcy zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Areszty za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

D.D./Wroclaw.eserwis.info, info/foto: Policja, Dolnośląska włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, wobec trzech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów, a podejrzanych o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że w ubiegły weekend ciężko pobili swojego znajomego, który na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pinior na proteście KOD-u we Wrocławiu: Nie złamiecie mnie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

"Rok rządów PiS, rok manifestacji KOD" pod takim hasłem odbyły się we Wrocławiu obchody rocznicy rządów premier Beaty Szydło. Głos zabrał także Józef Pinior, który w swoim przemówieniu podkreślał, że nie da się złamać. 

Uliczna awantura z użyciem noża we Wrocławiu. Kilka osób w szpitalu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W sobotę (29.10) wieczorem na ulicach Wrocławia doszło do awantury. Kilka osób zostało ranionych nożem. Policja zatrzymała większość osób zamieszanych w bójkę. - Jakiś nieznany mężczyzna dobrze zbudowany zaczepił kobietę, w jej obronie kobiety stanął jeden z kolegów.

Uruchamiamy punkt kontroli autokarów

D.D./Wroclaw.eserwis.info, info/foto: Policja, Wrocław włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Wrocławiu informują, że we Wrocławiu, w okresie ferii zimowych, uruchomiony zostanie punkt kontroli autobusów. Lokalizacja, podobnie jak w latach poprzednich, wyznaczona została przy ul. Ślężnej, na parkingu przy Wzgórzu Andersa.

Włamał się i okradł kontener - policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali elektronarzędzia

D.D./Wroclaw.eserwis.info, info/foto: Policja, Dolnośląska włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Wrocławscy policjanci jednego z komisariatów zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do kontenera socjalnego. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń zabrał z jego wnętrza elektronarzędzia oraz nagrzewnicę. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które zostało już sprzedane do lombardu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd we Wrocławiu skazał trzech studentów za gwałt zbiorowy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Trzech studentów z Wrocławia zostało skazanych za gwałt zbiorowy na kobiecie poznanej w jednym z klubów. - Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznaje Daniela K., Adama J. i Macieja B. za winnych tego, że w nocy z 16 na 17 października 2015 roku podstępem, polegającym na podaniu niezidentyfikowanego środka psychoaktywnego oraz przemocą, polegającą na szarpaniu za włosy doprowadzili kobietę do obcowania płciowego.

Dożywocie za zabójstwo 10-letniej dziewczynki siekierą. Sąd podtrzymał wyrok

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zadecydował: Samuel Nowakowski, oskarżony o zabójstwo 10-letniej Kamili z Kamiennej Góry, spędzi w więzieniu resztę swojego życia. - To czyn, który godzi w podstawy społeczeństwa. Kara dożywotniego pozbawienia wolności jest karą sprawiedliwą - powiedział sędzia podczas uzasadniania wyroku. 

Spowodował karambol na A4, zginęły 4 osoby. Hiszpan skazany na 5 lat więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał 60-letniego kierowcę ciężarówki na 5 lat więzienia. Mężczyzna był oskarżony o spowodowanie karambolu na autostradzie A4, w którym zginęły cztery osoby. Francisco A. podczas ogłaszania wyroku nie było na sali. Groziło mu do 12 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.