joomla templates top joomla templates template joomla

Pożar kamienicy we Wrocławiu. Zginęła jedna osoba

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

51-letnia kobieta zginęła w skutek pożaru kamienicy w centrum Wrocławia. Ewakuowano pięć osób, w tym troje dzieci. - Strażacy, którzy przybyli na miejsce zastali zamknięte drzwi do mieszkania. Wyważyli drzwi , a w mieszkaniu zastali kobietę. Została ewakuowana na zewnątrz. Prowadzono czynności reanimacyjne, ale lekarz stwierdził zgon - relacjonował kpt. Tomasz Szwajnos ze straży pożarnej we Wrocławiu.

Koncerty w wielu nietypowych miejscach. Trwa akcja "Dźwięki Wrocławia"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław kulturalne

W ten weekend we Wrocławiu trwa akcja „Dźwięki Wrocławia”. W wielu nietypowych miejscach można spotkać muzyków, którzy przez kilka godzin grają na różnych instrumentach. Wszystko zostało zorganizowane w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. 

Rekordowy rok wrocławskiego lotniska

Aleksandra Palus/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Ponad 2,3 mln obsłużonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy pasażerów – o 11,2% więcej niż rok wcześniej. Inwestycje, które jeszcze bardziej usprawnią działanie wrocławskiego lotniska, w tym zakończenie modernizacji drogi startowej, i nowe atrakcyjne połączenia.

Molestował studentki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawieszony profesor z zarzutami

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Profesor Piotr Ż., który miał przez co najmniej 10 lat molestować studentki, usłyszał 29 zarzutów. - Cztery dotyczą gwałtów, kolejne cztery usiłowania dokonania gwałtu, dwa stalkingu, trzy dotyczą zmuszania do określonego zachowania, a 16 zarzutów dotyczy uzależniania wykonania czynności służbowej od korzyści osobistej - powiedziała Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Zaklejała usta taśmą, by "wprowadzić dyscyplinę". Nauczycielka ze Szczodrego nie przyznaje się do winy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Nauczycielka ze szkoły w Szczodrem pod Wrocławiem została oskarżona o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad uczniami. Jej zachowanie wyszło na jaw, gdy jedna z matek ukryła w plecaku swojego syna dyktafon. 29-letnia kobieta miała zaklejać usta dzieci taśmą, przywiązywać do krzeseł i ciągnąć za włosy. Kobieta nie przyznaje się do winy. 

Zeskanowali posągi z fasady ratusza w Wrocławiu. Ich wydruki 3D trafią do Pałacu Kornów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń zeskanowali posągi z brązu znajdujące się w elewacji ratusza. Rzeźby przedstawiają małżeństwo Kornów - rodziny, która w XIX wieku przyczyniła się do kulturalnego rozwoju miasta. Wierne kopie posągów zostaną teraz wydrukowane na drukarce 3D i staną w pałacu w Pawłowicach, który należał do rodziny Kornów. 

Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska

info włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Tanie linie Wizz Air zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do Birmingham. Pierwszy samolot wystartuje w marcu. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki oraz piątki. Już w marcu 2016 roku siatka połączeń wrocławskiego lotniska zostanie wzbogacona o kolejny kierunek. 

"To ewidentnie podpalenie". Pożar pawilonów handlowych we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

W pawilonach handlowych we Wrocławiu wybuchł pożar. Ogień zajął hale w okolicy Cmentarza Osobowickiego, w których sprzedawane są wiązanki i znicze. W akcji uczestniczyło 9 zastępów straży. - To ewidentnie podpalenie. Paliło się kilka boksów naraz i czuć było zapach benzyny - powiedział st. kpt. Wiesław Wojciechowski z PSP we Wrocławiu.

"To hybrydowy zamach stanu"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Mieszkańcy Wrocławia wyszli na ulice w proteście przeciwko działaniom PiS i prezydenta w sprawie sędziów TK. - Pokolenia walczyły o wolność. Dzisiaj mówimy "nie" wszystkim tym, którzy podnieśli rękę na naszą wolność - mówił do zebranych Władysław Frasyniuk. 

Wrocławscy lekarze zorganizowali remont oddziału dziecięcego. Dyrekcja nie pomaga

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wrocław wiadomości

Lekarze Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu zebrali fundusze na remont oddziału. - Remontujemy wszystkie sale, staramy się także, by odpowiadały obecnym standardom, a więc aby każdy pokój miał swój odrębny węzeł sanitarny, aby matka mogła przebywać w pokoju razem z dzieckiem.